ELEKTROLIEČBA RUŽOMBEROK

využíva rôzne formy elektrického prúdu na liečebné účely. Pôsobenie nízko, stredno a vysokofrekvenčného prúdu na ľudský organizmus je výborným doplnkom iných fyzioterapeutických postupov.

Použitím špecifických druhov prúdu dochádza k podpore fyziologických procesov v tkanivách, ovplyvneniu krvného obehu, látkovej výmeny, uvoľneniu alebo stimulácii svalstva a zmenšeniu opuchov.

ULTRAZVUK

zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje tkanivovú difúziu, má spazmolytický, resorpčný a analgetický účinok.

Ultrazvuk sa aplikuje v mieste bolesti, na príslušný miechový koreň, postihnutý kĺb. Miesto aplikácie určí lekár.

DIADYNAMICKÉ PRÚDY

majú predovšetkým analgetický, hyperemický, tonizačný účinok. Pri tejto metóde aplikujeme nízkofrekvenčné impulzné prúdy pomocou elektród priložených na postihnuté miesto.

Táto liečba zvyšuje prekrvenie postihnutej oblasti, uvoľňuje svalstvo, využíva sa pri bolestivých stavoch v akútnom štádiu.

TENS PRÚDY

Táto metóda je založená na poznatku, že vedenie bolestivých vzruchov a vnímanie bolesti je možné zmierniť prípadne potlačiť dráždením iných nervových vlákien, ako sú tie, ktoré vedú bolesť.

Pri vlastnom elektrickom dráždení dochádza k „prebitiu” bolestivých podnetov fyzikálne, k tvorbe a sekrécii endorfínov ovplyvňujúcich bolesť chemicky.

Na elektroliečbu používame prístroj Gymna COMBI 400.