LASEROTERAPIA

Laseroterapia patrí medzi najmodernejšie neinvazívnenebolestivé liečebné postupy. Medzi jej najväčšie benefity patrí nízke množstvo kontraindikácií a zároveň široké spektrum indikácii. Na Slovensku sa s použitím laseroterapie stretneme len zriedka kvôli finančnej náročnosti a neustálemu pokroku v tejto oblasti. Na liečbu pohybového aparátu sa najčastejšie využívajú zariadenia o výkone 0,1 až 1W. Nami používaný prístroj LightForce FXi IV. generácie  patrí medzi najmodernejšie a najvýkonnejšie laserové zariadenia na svetovom trhu vďaka svojmu výkonu až 15W, resp. 25W pri EXPi. Pre porovnanie laser III. generácie potrebuje na dodanie 3000J do organizmu až 100 minút. Laser IV. generácie dokáže 3000J doručiť už za 3.3 minúty. Vďaka tomu je jeho aplikácia rýchla, efektívna a bezbolestná. Jeho vlnová dĺžka sa pohybuje v rozmedzí 810 – 980 nm.
Výhodou nami používaného lasera je jeho hĺbka účinku, keďže laser pôsobí až do hĺbky 9 cm pod pokožku. Laser vieme subjektívne prispôsobiť na výšku a hmotnosť tela, ako aj na farbu pokožky. Medzi jeho ďalšie nastavenia patrí možnosť výberu prednastavených diagnóz ako aj samostatné nastavenie času trvania a intenzity aplikácie, vďaka čomu sa vieme individuálne prispôsobiť Vašim ťažkostiam. Ako jeden z veľmi mála laserov na trhu, ho môžeme aplikovať aj na oblasť tetovania.
Vďaka najmodernejšej technológii a vysokej odbornosti dokážeme laseroterapiou uľaviť od bolesti, spomaliť artrózu, ovplyvniť fibromyalgie, neuralgie a mnoho ďalšieho. Liečba laserom má aj kozmetické benefity, vďaka čomu pomáha rýchlejšiemu hojeniu čerstvých rán ako aj jaziev. Laser môžeme vďaka EDS (empower delivery system) aplikovať až piatimi rôznymi hlavicami, ktoré sú kontaktné ale aj bezkontaktné (vďaka nim je možnosť aplikovať laser aj pri kožných defektoch).

BENEFITY KONTAKTNÝCH HLAVÍC:

  • Kompresia – Vďaka nej je lepší prístup k tkanivu, ktoré sa snažíme ovplyvniť kedže odstránime nadbytočné reflexné časti.
  • Kolimácia – Užší laserový lúč minimalizuje straty energie.
  • Odrazovosť – Značne redukuje reflexné vlastnosti pokožky.
  • Mäkké štruktúry – Priamo počas aplikácie prebieha masáž mäkkých tkanív.
  • Reflexný index – Minimalizuje straty svetla vďaka podobnej svetelnej kompozícii pokožky a šošovky.