Čo je elektroliečba? 

Elektroliečba je fyzikálna terapia, ktorá využíva účinky elektrickej energie. Medzi primárne účinky patrí analgetický účinok-znižuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi a výživu tkanív. Vďaka zlepšenej cirkulácií krvi sa telo dokáže prostredníctvo zrýchlenej látkovej výmeny zbaviť odpadových a toxických látok a  aktivuje obranný systém.

Aké sú druhy elektroliečby? 

Druh elektroliečby určuje ošetrujúci fyzioterapeut, alebo lekár, ktorý dôverne pozná anamnézu pacienta a taktiež aj jeho diagnózu. Na základe konzultácie zvolí vhodný liečebný plán s možnými procedúrami elektroterapiou. Medzi procedúry patria- Tenz prúdy, interferenčné prúdy, diadynamické prúdy…

Koľko trvá elektroliečba a ako prebieha? 

Hlavnú rolu hrá najmä druh ochorenia. Zväčša elektroliečbu aplikujeme na 15 minút až 30 minút. Na telo sa aplikujú vákuové prísavky a pacient cíti príjemné mravenčenie.

Kedy môžem využiť elektroliečbu a kedy nie?

Elektroliečbu aplikujeme hlavne na znižovanie bolesti. Významne prispieva k úľave pri nervových bolestiach, chorobách kĺbov, pri skoliózeči dokonca reumatizme mäkkých častí. Taktiež má protiopuchový a myorelaxačný účinok. Elektroliečbu využívame pri vertebrogénnych ochoreniach, neuralgiách, pri degeneratívnych ochoreniach pohybového systému alebo poúrazových stavoch. Naopak elektroliečbu nesmieme aplikovať pri poruchách citlivosti, pri akútnych horúčkovitých stavoch a pri ochoreniach kardiovaskulárneho systému.