Aké účinky má laseroterapia?

Redukuje bolesť, zápal, má analgetický, protizápalový a protiopuchový účinok, využíva sa na liečbu všetkých druhov bolesti svalového i nervového charakteru. Využíva sa aj pri regenerácii a  prevencii, pri často namáhaných miestach.

Je liečba bezpečná?

Áno, liečba našim zariadením je testovaná najvyššou zdravotníckou certifikáciou na svete – FDA.

Už som sa s tým stretol. V čom je váš laser iný?

Laseroterapia je najpokrokovejšia metóda, náš partner Litecure vlastní 70% trhu v laseroterapii, má vlastný vedecký tím. Naše lasery využívajú top športovci USA a Kanady, a to od olympijských tímov, cez tímy NHL, NBA ako základný nástroj pre liečbu bolesti a regeneráciu. Naše zariadenie má ako jediné najvyššiu svetovú zdravotnícku certifikáciu FDA, ktorá mimochodom hovorí, že zariadenie, ktoré prešlo certifikáciou je účinné a nemá vedľajšie účinky.

Môže laseroterapiu absolvovať každý? 

Aplikácia je úplne bezpečná a má veľmi úzky okruh kontraindikácií, ale sú samozrejme obmedzenia, a to pre: epilepsiu, onkologické ochorenia, tehotné ženy, aplikácia na oblasť semenníkov, vaječníkov a štítnej žľazy, aplikácia na oblasť hrudníka v prípade kardiostimulátora, počas horúčky a pre deti do 16 r.

Je možné s týmto laserom ošetrovať aj kozmetické vady, akné a pod.?

Nie, tento typ lasera nie je určený ako kozmetický, ale terapeutický. Avšak veľmi dobrý účinok má na hojenie jaziev, ktoré sa aplikáciou laseru dokážu veľmi rýchlo a efektívne hojiť pod podmienkou, že jazva nie je staršia ako rok, dva.

Ako aplikácia prebieha? 

Je aplikovaná kontaktnými alebo nekontaktnými hlavicami, podľa miesta určenia aplikácie, pri aplikácii pociťujete príjemné teplo, a je úplne bezbolestná. Pri aplikácii je kvôli bezpečnosti a ochrane očí nutné používať ochranné okuliare.

Na čo všetko sa laseroterapia používa?

Ako sme spomínali, je určená na prevenciu a liečbu bolestí kĺbov, svalov,  šliach, chrbtice, ale i hlavy. Najnovšie výskumy potvrdili vynikajúce výsledky pri liečbe migrény, či nepriechodných dutinách pri nádche, ale aj pri liečbe jaziev. V súčasnom modernom svete sa táto metóda využíva ako základný nástroj pre prevenciu pri uvedených ťažkostiach.

Jedná sa o zdravotnícky prístroj?

Áno, prístroj má všetky potrebné zdravotnícke certifikácie od tej najvyššej svetovej FDA, cez európsku a samozrejme aj slovenskú.

Prečo nie je výkon hradený z verejného poistenia?

V našom zdravotníckom zariadení majú poistenci Dôvery a Union liečbu plne hradenú poisťovňami.