Teploliečba - BonumSalutem.sk

Vážení pacienti, od 1.11.2020 budú výkony na klinike kompletne hradné z prostriedkov verejného zdravotníctva už aj pre poistencov VŠZP.

TEPLOLIEČBA

je metóda fyzikálnej terapie, pri ktorej pôsobia na organizmus tepelné podnety. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení a patologických stavov, pri obnovení stratených schopností a funkcií.

Teplo je vo všeobecnosti chápané ako časť vnútornej energie, ktorá vzniká ako vedľajší produkt metabolizmu. Hlavným účinkom pri všetkých termoterapeutických procedúrách je prekrvenie čiže hyperémia.

Vďaka prekrveniu sa v organizme zlepšujú regeneračné procesy, znižuje svalový spazmus a zrýchľuje hojenie.

Termoterapia pôsobí protizápalovo, analgeticky a uvoľňuje svalové napätie. Po prvej aplikácii termoterapie môže nastať prechodné zhoršenie, pretože telo reaguje na zákrok a môže sa zo začiatku brániť.

PARAFÍNOVÝ OBKLAD

Na liečebné účely sa využíva lokálna aplikácia parafínového obkladu s teplotou 45 – 50 °C, ktorý sa prikladá priamo na suchú kožu.

Parafín zlepšuje miestne prekrvenie, má protibolestivý účinok, pôsobí povzbudzujúco na  imunitný systém, urýchľuje rezorpciu opuchov a uvoľňuje svalstvo.

LAVATHERM

Tajomstvo obkladov spočíva v premene kvapaliny na tuhú hmotu, ktorá dosahuje teplotu 50° C. Zohrievanie sa aktivuje ohnutím plieška v kvapaline, teplo vydrž až 90 minút. Výhodou je dlhodobé pôsobenie a hlboké prehriatie.

Menu

U NÁS STE  V BEZPEČÍ!

V našom zariadení sa vždy budete cítiť bezpečne, naši pacienti sú objednaní na presný čas, denne dezinfikujeme priestory a súčasne dodržiavame všetky hygienické nariadenia.

Prosíme Vás rezervácie riešiť telefonicky na