Prosíme všetkých našich pacientov, aby sa pred vstupom do nášho zariadenia vedeli preukázať COVID pasom s očkovaním alebo AG testom (nie starším ako 48 hodín), PCR testom (nie starším ako 72 hodín), prekonaným ochorenim COVID-19 (nie starším ako 180 dní). Opatrenia sú dôležité aby sme vám i naďalej vedeli poskytovať bezpečnú zdravotnú starostlivosť.

MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia je fyzikálna terapia založená na aplikácii špecifických magnetických polí na ľudský organizmus, ktorá je určená na liečbu bolesti, zápalov a edémov. Klinické štúdie preukázali, že magnetoterapia môže byť účinná pri liečbe osteoporózy a hojení fraktúr, ako aj oprave a hojení mäkkých tkanív.
Fungovanie ASA magnetoterapie, založené na vedeckých zásadách pulzných magnetických polí ELF (extrémne nízka frekvencia 1 – 100 Hz), sa vyznačuje nízkou frekvenciou a nízkou intenzitou.

Jedna terapia, niekoľko aplikácií

Magnetoterapia môže byť použitá, dokonca v automatickom režime, buď sama o sebe alebo v kombinácii s inými terapiami. Môže byť aplikovaná v mnohých oblastiach: fyzikálna terapia, reumatológia, športová medicína, ortopédia, traumatológia, geriatria.

Jednoduché použitie

Magnetoterapia bola objavená pre neinvazívnu liečbu muskulo-skeletálneho aparátu tak, aby pôsobila zároveň proti bolesti, edémom, kontrakciám a zároveň zlepšila a zregenerovala kožné, svalové a kostné vlákna. Oblasť použitia je široká, pretože magnetické polia indukujú množstvo biologických efektov aj v hlboko vsadených vláknach.
  • Kostné a artikulačné patológie (osteoporóza, fraktúry a artróza)
  • Traumatológia (kontrakcie, vytknutia, svalové napätie, pomliaždeniny a fraktúry)
  • Bolestivé stavy (bolesti hlavy, neuralgia)
  • Kožné lézie (popáleniny, vredy, rany)
  • Zápalové stavy (artritída, myozitída, tenditída, epikondylitída, bolesť v krížoch, syndróm adduktor)
Menu