Liečebná telesná výchova - BonumSalutem.sk

Vážení pacienti, od 1.11.2020 budú výkony na klinike kompletne hradné z prostriedkov verejného zdravotníctva už aj pre poistencov VŠZP.

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA

tvorí najdôležitejšiu súčasť komplexnej rehabilitačnej liečby. Ide o cielené cvičenie zamerané na zväčšenie svalovej sily, rozsahu pohybu, zlepšenie koordinácie a celkovej kondície pacientov s traumatologickými a degeneratívnymi ochoreniami. Ďalej ponúka tipy cvičebných postupov, ktoré cielene riešia konkrétne pohybové problémy pacienta pod vedením skúsených fyzioterapeutov.

Do LTV patrí postizometrická relaxácia, ktorá uvoľňuje svalstvo a zväčšuje rozsah pohybu v danom kĺbe, rotačné cvičenia zamerané na jednotlivé segmenty chrbtice, mäkké techniky, ktoré ovplvňujú reflexné zmeny kože, podkožia a svalov.

SM systém je metóda založená na aktívnom cvičení s lankom. Cieľom cvičenia je liečiť a regenerovať medzistavcové platničky celej chrbtice. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná. Zároveň vytiahneme skrátené svaly, posilníme oslabené svaly, zlepšíme držanie tela a pohybový stereotyp chôdze.

Využíva sa pri skolióze, nesprávnom držaní tela a bolestiach chrbta.

Menu

U NÁS STE  V BEZPEČÍ!

V našom zariadení sa vždy budete cítiť bezpečne, naši pacienti sú objednaní na presný čas, denne dezinfikujeme priestory a súčasne dodržiavame všetky hygienické nariadenia.

Prosíme Vás rezervácie riešiť telefonicky na